Podnikáte a chcete snížit výdaje? Tyhle triky vám pomohou

Kdo by nechtěl být úspěšným podnikatelem. Být pánem svého času. Vydělávat slušné peníze. Užívat si svobodného života. Zní to všechno moc lákavě, že ano? Není se čemu divit, že se stále více mužů pouští na vlastní pěst na dráhu podnikání. Ne vždy je to ale růžové…

Možná jste to zkusili i vy. Mysleli jste si, že budete mít na růžích ustláno, ale brzy jste zjistili, že to nebude tak úplně jednoduché. Sice něco vyděláte a máte z toho radost. Jenže když se od výdělku odečtou výdaje, zbydou vám jen oči pro pláč.

Jak snížit výdaje a začít pořádně vydělávat?

Mnozí jsou toho názoru, že podnikatelům jde všechno od ruky a peníze se jim doslova sypou do klína, aniž by pro to museli něco udělat. Jenže tak to (v drtivé většině) případů opravdu není. Pokud zjišťujete, že vzhledem k vysokým nákladům příliš nevyděláte, určitě oceníte naše triky, se kterými se vám vysoké výdaje podaří zkrotit.

Trik číslo jedna: proč platit za kancelář, když to jde i z domu?

Pronajali jste si prostor, ze kterého jste vykouzlili svoji kancelář? Možná se zde cítíte dobře. Možná vám už samotná představa, že máte kancelář, zvedá sebevědomí. Jenže pronájem takové kanceláře rozhodně není zadarmo a na měsíčním vyúčtování se umí pěkně projevit.

Kancelář má bezesporu své výhody. Pokud jste ale ve fázi, kdy nevyděláváte nebo jste na nule, pak je určitě na místě zvážit, jestli nebude rozumnější kancelář pustit a podnikat z domova. I tam se dá vytvořit příjemné prostředí a taková home office má svoje výhody, co říkáte?

Trik číslo dva: proč platit za profíky, když vám vystačí i méně zkušený pomocník?

Obklopili jste se skutečnými esy ve svém oboru, protože chcete mít jistotu, že se vždy máte na koho obrátit? Zamyslete se ale nad tím, jestli jejich pomoc, která určitě není nejlevnější, zvláště pak v případě, kdy jsou to skuteční machři, využíváte na maximum. Mnohdy se totiž stává, že sice máte po ruce nejlepší z nejlepších, ale jejich dovednosti a talent využijete jen z poloviny, protože by jejich práci zvládl i někdo, kdo nemá takovou praxi.

I tady se dá pěkně ušetřit, chce to jen zapojit hlavu. Proč si platit někoho extrémně drahého, kdo je sice dobrý, když jeho práci, jež po něm požadujete, hravě a levou zadní zvládne někdo, kdo si za své služby vzhledem třeba k menší praxi a méně zkušenostem účtuje poloviční cenu?

Trik číslo tři: proč utrácet za nové vybavení, když to repasované poslouží stejně tak dobře?

Rozhodli jste se vybavit se těmi nejnovějšími technologickými pomocníky, protože díky nim nabudete dojmu, že jste skutečný profík, který na to má? A napadlo vás zamyslet se nad tím, že investice do nového a jistě drahého vybavení je vlastně úplně zbytečná?

Stejně tak dobře vám totiž poslouží i repasovaný hardware, který ale seženete za zlomek ceny, za kterou byste si pořídili úplně nové pomůcky. Přitom repasované kousky svým výkonem hrdě konkurují novinkám, jsou obdobně výkonné a jistě i spolehlivé.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.