Pijete pivo? V přiměřeném množství může být i zdravé

Jen málokterý muž by odolal zlatavému moku. Jasně. Najdou se i tací, kteří více nežli pivu holdují třeba vínu nebo tvrdému alkoholu. Pravdou ale nadále zůstává, že drtivá většina mužů neřekne ne, když před ně postavíte orosený půllitr s božskou pěnou.

Někteří muži se setkávají s výčitkami svých partnerek právě ve spojitosti s popíjením tohoto výborného nápoje. A přitom pití piva (ve zdravé míře, samozřejmě!) doporučují i někteří odborníci. Pokud i vy pijete pivo, pijte ho dál. A ženě doma klidně ukažte důvody, pro které to stojí za to.

Pivo chrání před infarktem

Ačkoli jsme zpravidla všichni skálopevně přesvědčeni, že zrovna my infarkt dostat nemůžeme, někde tam uvnitř stejně víme, že si jen lžeme do kapsy. Infarkt se totiž neptá a je mu jedno, kam udeří a koho zaskočí.

Když vám řekneme, že jednou z prevencí proti infarktu je i pití piva, pak si určitě ještě dnes dáte minimálně jednu lahvinku nebo rovnou točené pivko! Je totiž pravda, že jedno až dvě piva denně posilují cévy a zvyšují hladiny dobrého cholesterolu, který brání ucpávání cév.

Pivo působí jako antioxidant

Obsah piva by vás jistě v mnohém překvapil. Třeba už jen tím, že v sobě mimo jiné látky obsahuje také silné antioxidanty, které jsou známé tím, že snižují výskyt rakovinotvorných látek.

Proto se například doporučuje do piva nakládat maso a marinovat jej v něm, protože tím nejenže dodáte pokrmu božskou chuť, ale zároveň tím snížíte množství škodlivých karcinogenů o několik desítek procent.

Pivo snižuje riziko cukrovky

O cukrovce si stále mnoho mužů (i žen) myslí, že je to nemoc z cukru. Možná i proto se jí přezdívá sladká nemoc, ačkoli sladká není ani trochu. Ba spíše naopak. Je to sice hodně rozšířená domněnka, ale stále se jedná pouze o mýtus, který koluje mezi lidmi.

Naopak pravdou je, že pivo chrání před vznikem cukrovky druhého typu. Dokázal to jeden pokus, při kterém skupina mužů středního věku konzumovala pravidelně jedno až dvě pivka denně a po určité době u nich došlo k poklesu rizika vzniku cukrovky druhého typu o 25 procent.

Pivo funguje jako prevence Alzheimera

Alzheimer je nemoc, která straší muže i ženy. Postihuje mozek, který ovládá celé naše tělo, není se tak čemu divit, že se ho právem obáváme. Nyní vám ale řekneme další zajímavý fakt o konzumaci piva, který klidně můžete použít doma na manželku či přítelkyni, až vám zase bude vyčítat, že jdete „na jedno“.

Pivo snižuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby. Pokud totiž budete pít jedno až dvě piva denně, budete mít vyšší pravděpodobnost, že se vám tahle nepříjemná nemoc vyhne obloukem. Pravidelná konzumace zlatavého moku může snížit riziko vzniku Alzheimera až o 20 procent. 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.