Nestyďte se za to, že vás rozchod položil na kolena. Jak se z toho dostat?

A je po všem. Měsíce nebo i klidně roky společně prožité po boku jedné a té ženy jsou nenávratně v tahu. A vy sám sobě odmítáte přiznat, že jste z toho dost slušně v háji. Chlapi se s rozchodem mnohdy vyrovnávají stejně tak těžce jako ženy, akorát je pro ně svým způsobem ponižující přiznat, že je ztráta partnerky srazila na kolena.

Možná se nacházíte v podobné životní situaci. Na oko se sice snažíte hrát hrdinu, kterému je to přece úplně jedno. Ve skutečnosti ale tiše trpíte. Jak se vyrovnat s rozchodem, který dokáže srazit na kolena i toho nejsilnějšího z vás?

Útěchu v alkoholu nehledejte

Mnoho mužů by v takové situaci sáhli po lahvince něčeho dobrého (jiní klidně po obyčejném pivku za pár kaček) a snažili by se najít útěchu z bolavého srdce právě v alkoholu. Jasně. V první fázi nic nepomůže tolik, jako chlast. Jenže to není dlouhodobé řešení.

Pokud se naučíte nepříjemné pocity řešit alkoholem, jedině si uškodíte. Dát si dvě tři skleničky, čtyři pět panáků nebo šest lahváčů piva na první dobrou, když je rána čerstvá? Klidně. Ale uložit se do opileckého koma na týden a více? To vážně není nejlepší cesta.

Obklopte se jinými ženami

Možná vám ta vaše zlomila srdce a na malý okamžik znechutila pohled na celé ženské pohlaví. Jenže vyhýbat se všem ženám kvůli jedné, která vám dala košem a kvůli které se teď cítíte tak mizerně? To by byla vážně velká chyba.

Opravdu pomáhá, když se po rozchodu obklopíte jinými ženami. A nemusí jít hned o sex, jak možná někoho z vás právě napadlo. Ženy mají k mužům po rozchodu slabost. Naslouchají jim a nabízí útěchu. Navíc pokud se obklopíte skutečně pohlednými kamarádkami, zvedne vám to sebevědomí, které po rozchodu jistě utržilo nejednu nepříjemnou ránu.

Spalte všechny mosty

Možná se to zdá jako klišé, ale věřte, že to vážně funguje. Ne nadarmo se totiž říká, že co oči nevidí, to srdce nebolí. Když se budete opakovaně drásat pohledem na její facebookový profil, budete si prohlížet, co právě dělá a s kým nebo si nedej bože necháte v mobilu její telefonní číslo, pak se moc daleko neposunete.

Zbavte se všeho, co vám vaši expřítelkyni připomíná. Fotky, věci, kontakty. Přestaňte ji sledovat na sociálních sítích, odstraňte její emailovou adresu z vašeho adresáře a samozřejmě také číslo z mobilu musí definitivně pryč. Skončila. Tečka.

Najděte si koníček pro volný čas

Nezáleží na tom, jak jste spolu byli dlouho. Určitě jste si tak nějak zvykli, že čas trávíte společně, i kdyby to bylo jen tím, že se doma vyvalíte na gauč a pustíte si něco v televizi. No jo. Jenže co teď s tím volným časem, který najednou nemáte s kým vyplnit?

Místo toho si najděte něco jiného. A je přitom úplně jedno, co to bude. Choďte do posilovny a makejte na sobě. Začněte běhat i tím se dá zabít čas. Kupte si herní konzoli, beztak vám jí zakázala, protože chtěla, abyste se věnoval jí a nyní si konečně můžete vychutnat všechny ty bezva hry a strávit u toho klidně celý víkend.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.