Muži se do ženění v dnešní době zrovna nehrnou. Proč vlastně?

Zatímco ženy se nemohou dočkat, až se jim na prstu zaleskne prstýnek (nejlépe o několika karátech) muži po svatbě kdovíjak netouží. Ba dokonce vůbec. Většina mužů vnímá manželský svazek jako jednu velkou noční můru, ze které se nelze probudit.

Čím to ale je, že se muži do ženění zrovna nehrnou? Muži se chomoutu snaží vyhýbat co možná nejširším obloukem a žádost o ruku odkládají – ideálně na neurčito. Jaké jsou důvody, pro které se muži vlastně manželství děsí? Možná mezi nimi najdete i ten svůj a zjistíte, že rozhodně nejste sám, kdo netouží po okovech.

Jaké jsou vaše důvody, že se nechcete ženit?

Možná už jste spolu dost dlouho na to, abyste na sobě z její strany cítil tlak, kdy se už konečně vyslovíte. S každým přibývajícím společně prožitým rokem je tenhle tlak silnější a silnější. Vy se ale do žádosti o ruku nedokážete přemluvit.

Proč vlastně? Jaké jsou vaše důvody? Možná se najdete mezi těmi, které jsou mezi muži nejčastější. Takže klid…nejste v tom sám!

Svoboda? S tou je šmitec!

Svoboda je pro muže hodně důležitá. Nepsaným pravidlem ale je, že jakmile strčíte čumák do chomoutu, o většinu svobody rázem přijdete. Jako když utne. Šmitec a smůla. Už si totiž nemůžete dovolit odejít, kam se vám zachce a kdy se vám zachce. Sbalit si svých pět švestek a bez jediného důvod vzít roha? Na to rovnou zapomeňte.

Peníze? Odteď pěkně napůl!

Možnost koupit si všechno, po čem vaše dušička zatouží? Neřešit peníze a utrácet je klidně za nesmysly. Tak to možná fungovalo v době, než jste se nechal nalákat do manželství. Jakmile je totiž ruka v rukávu, peníze se zpravidla dělí napůl.

A ženy o nich rády rozhodují, samozřejmě k nelibosti mužů, kteří se tak musí vzdávat své finanční svobody. Najednou místo za drahé pití, věcičky do auta a jiné libůstky utrácíte za rodinné dovolené a výmysly vaší ženy.

Pohoda? Zvykejte si na nový režim!

Než si necháte nasadit okovy, žijete si celkem pohodlně. Muži mají rádi svojí pohodu. Lehárko na gauči, když se vám zrovna nic nechce? Proležet celý večer u televize, kde zrovna běží fotbal? Zajít si do posilovny třeba 5x do týdne? I s pohodou je konec.

Budete si totiž chtě nechtě muset zvyknout na odlišný životní styl. Místo posilovny rodinné výlety. Místo fotbalu v televizi přeslazený seriál pro ženský. To jsou tedy představy!

Kamarádi? Občas!

Každý pátek s kamarády do hospody? Obrážet jeden klub za druhým a domů se vrátit nad ránem? Takhle vypadá život mnoha svobodných mužů.

Je ale jasné, že jakmile vlezete do chomoutu, už to nebudou pravidelné páteční návštěvy podniků v obklopení party. Kamarády? Mít je můžete. Ale nebudete to pravděpodobně vy, kdo bude rozhodovat o tom, kdy se s nimi uvidíte. Ale rozhodně to nebude každý týden.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.