Moderní nebo volnočasové? Módní kompromis v mnoha ohledech už nepotřebujeme

Zatím co dámy se povětšinou snaží zkrášlit, jak jen to jde, tak pánové naopak mnohdy náladu na společenské vylepšování nemají. A také proto velice jednoduše vzniká velké dilema. Volnočasové nebo moderní a společenské oblečení? Moderní módní styl tohle dilema ale ve velké části zcela likviduje. Pojďme se na něj podívat.

Moderní pánské doplňky dokážete nosit každý den

Asi největším pánským doplňkem jsou už ohromnou řádku let kvalitní hodinky. Zatím co dříve se jim přikládal především praktický význam, tak dnes se od nich dá čekat mnohem víc. Pánské hodinky se staly opravdu nevšední módní záležitostí a existuje jich nekonečné množství.

Ať už od známých a precizních hodinových značek, nebo od menších výrobců, vždy najdeme ohromné množství elegantnějších i sportovnějších stylů. V poslední době jsou především mnohem oblíbenější nevšední barevné varianty hodinek.

Na svět se tak probíjí například tmavě modrá, černá či sportovní žluté a červené komponenty, které mají svůj význam především u výrobců hodinek typu Ferrari. Stejně tak jako jsou mnohem populárnější různé barevné provedení, tak i samotné ciferníky prošly ohromnou změnou.

Nepoužívají se již obyčejné analogové ciferníky, ale hodinky jsou často vylepšené a doplněné o spoustu dalších ukazatelů, jako je například den v týdnu, datum anebo dokonce sportovní doplňky jako barometr.

Za všech okolností. Ať už společenských či volnočasových, mohou hodinky, co nejsou extrémem na jednu či druhou stranu, být použitelné za všech okolností.

Volnočasová a příjemná obuv, která se nikde neztratí

To, že společenská obuv není na běžné venkovní nošení, už také dávno neplatí. Na většinu společenských i volnočasových situací si už můžeme dovolit mnohem pohodlnější až sportovní obuv. Jedná se většinou o trojici barev, která sestává z bílé, černé či hnědé barvy.

Střihem a barevným provedením se jedná o modely, které nejsou nijak výstřední. A to i v případě, kdy se jedná například o obuv Adidas či Nike, která je kloněná spíše ke sportovní než módní obuvi. Většinou obsahuje rovněž i plochou podrážku, která je díky sportovní vnitřní stélce mnohem příjemnější, než naprostá většina společenských kožených bot.

Při správné volbě tmavého designu jsou pak takové boty vhodné jako na jakékoliv volnočasové nošení, tak i ke společenským oděvům v kombinaci s džíny a v některých ohledech i k saku a obleku.

Sako už nepatří jen na plesy a obchodní schůzky

V moderní módě se u pánů rovněž rozmáhá mnohem volnější a pohodlnější varianta saka. Nejsou tvořeny z tak těžkých materiálů jako standardní společenské oděvy. Jsou mnohem volnější a většinou obsahují buď zapínání na jeden knoflík, nebo jej dokonce neobsahují vůbec.

V kombinaci s vhodným tričkem a běžnými džínsy se pak stávají velice elegantním a moderním outfitem, který se neztratí jak kdekoliv na veřejnosti, tak i při běžných společenských a pracovních událostech.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.