Dopřejte si skutečný luxus aneb z obyčejného holičství do kvalitního barber shopu

Udržovat se upravený a v očích ženy přitažlivý? To je pro stále více mužů samozřejmostí. Stejně jako u žen velkou část práce odvede pěkný make-up, u mužů jsou to upravené vousy. Chlap jen těžko udělá dojem řasenkou, ale dokonalé oholení? To je pro ženy jako magnet.

Mnoho mužů ve snaze udržet svoji vizáž upravenou sahá doma po žiletce nebo holicím strojku. Ti pohodlnější pravidelně dochází do klasického holičství, které funguje již desítek let a stále si nachází své příznivce.

Dalším levelem jsou barber shopy – a právě jim se budeme v dnešním článku věnovat. Pokud se totiž chcete opravdu rozmazlit, měli byste chodit jedině tam!

Proč se spokojit s málem, když můžete mít více?

Možná jste vyrůstali v době, kdy váš dědeček nebo třeba tatínek pravidelně docházeli do holičství, odkud se vraceli perfektně upravení. Tam zkrátka vědí, jak na mužskou spokojenost, pokud jde o vousy a jejich úpravu.

Proč se ale spokojit s málem, když si můžete dopřát více? V poslední době se terčem zájmu stále většího množství mužů napříč všemi věkovými kategoriemi stávají barber shopy. A ačkoli se jejich obliba zvyšuje, stále se najdou tací, kteří ani nevědí, o co vlastně jde.

Holičství nebo barber shop? Felicie nebo Porsche?

Snad každý ví, co je to holičství. Co je ale barber shop? Ve své podstatě je to úplně to samé: pánské holičství. Společným znakem je, že si sem muži chodí nechávat upravit vousy. To je ale jediná věc, kterou mají barber shopy a klasická holičství společnou.

Rozdíl mezi holičstvím a kvalitním barber shopem bychom mohli vyjádřit otázkou: Felicie nebo Porsche? Možná nevidíte rozdíl mezi holičstvím a barber shopem, ale jistě chápete rozdíl mezi těmito dvěma druhy aut. A nyní vám jistě dochází, že barber shop bude úplně jiná liga.

Budete se cítit jako muž na úrovni

Návštěva v opravdu kvalitním barber shopu ve vás od prvního okamžiku vyvolá dojem, že právě tady jste skutečným mužem na úrovni. Milý personál, který vám u dveří pomůže odložit svršky a okamžitě se vás ujme, je jen začátek toho, co vás čeká.

Je libo skleničku něčeho dobrého k pití? Pokud nejste autem, jistě neodoláte! Whisky nebo rum je zde příjemným zpestřením, kdo však nechce alkohol, může si dát třeba vodu nebo kafe. Holičům v barber shopu se přezdívá lazebníci a od první chvíle o vás budou pečovat jako v rukavičkách.

Tady nejste jeden z mnoha

Navštívíte-li klasické holičství, kde se za den vystřídají desítky mužů, nebudete mít pocit výjimečnosti. Pokud ale zavítáte do barber shopu, kde se o své zákazníky skutečně umí starat, pak se nebudete cítit jako jeden z mnoha. Ba spíše naopak!

Stinnou stránkou tohoto zážitku je skutečnost, že po finanční stránce vyjde daleko dráž, nežli pokud byste si vousy nechali upravit v kterémkoli tuctovém holičství. Ten zážitek a pocit výjimečnosti za investované peníze ale rozhodně stojí.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.